Strilen / Nyheter / Åtvarar mot tjuvar
Brukernavn 
Passord 
 
Åtvarar mot tjuvar

Åtvarar mot tjuvar

Den siste tida har det vore ei rekkje innbrot i hus både i Knarvik, på Vikanes og i Modalen. Politiet mistenkjer no at det er omreisande «tiggarar» som står bak.

Publisert 12.02.10 17:44
Endret 12.02.10 17:46

– Fleire stader der det har vore innbrot, har folk fortalt at dei i tida før har hatt besøk av omreisande utlendingar som har bede om pengar, eller som har hatt småting å selja, fortel politioverbetjent Svein Fammestad til Strilen.

Avisa har og fått inn tips som peikar i same retning.

Enkelte stader har folk gått på dørene og vist fram skilt der det står «stum».

– Me har mistanke om at dette er ein gjeng på opp mot åtte personar som vert frakta rundt i distriktet, seier Fammestad.

Han mistenkjer at dei går rundt på dørene for å finna ut om der er noko å stela, og så kjem dei att seinare og gjer innbrot. I Litlevika i Knarvik er det folk som har fått endevendt huset sitt.

Det er mellom annan spor i snøen som gjer at politiet ser innbrota i samanheng.
Fammestad ber folk om å vera litt på vakt og melda frå viss dei ser noko mistenkeleg.


Tips andre

Skriv ut

Tips en venn




Skodvin-klasse best i avislesing

Skodvin-klasse best i avislesing

Ingen andre sjuande­klassar var like flinke til å hugsa detaljar.

    Protesterer mot «tvilsam» ankring

    Protesterer mot «tvilsam» ankring

    MASFJORDEN: Dei siste månadene har det stadig lege båtar oppankra ved Haugsøytangen i Masfjorden. Det vil kommunestyret ha slutt på.

    Mar Christina, som hadde ein eksplosjon ombord ved kai i Sandfjord i fjor, er ein av båtane som skal ha ankra opp her. (Foto: Atle Møller, Sandefjord Blad)

      Går for rekorden

      Går for rekorden

      KNARVIK: Tysdag og torsdag i neste veke skal Knarvik-elevane samla inn pengar til Aserbajdsjan.

        – Tenk nytt, ikkje nedlegging!

        – Tenk nytt, ikkje nedlegging!

        Nytenking og spissing av tilbodet var rådet frå dei som skal bestemma. Støttegruppa vil like mykje ha eit breidt tilbod og nybygg ved Austrheim vidaregåande.

          «Folk ved fjorden» på kino i Oslo

          «Folk ved fjorden» på kino i Oslo

          Øyvind Sandberg sin siste dokumentarfilm opnar på to kinoar i hovudstaden denne helga.

            Skøyteis på Fossemyra

            Skøyteis på Fossemyra

            «Skøytebana» på Fossemyra opnar i kveld

              Siste kortnytt

              Eldre artikler