Innbrot i båt

GAULEN: Nokon har brote seg inn i ein 35-fots båt i Gaulen. Båten låg fortøydd i Fjellangsvågen i nærleiken av Vågseidet.

[22.05.12 10:03]

Bil i bil, men ingen skadde

ISDALSTØ: Ein personbil kjørte inn i sida på ein annan 100 meter nord for rundkjøringa i Isdalstø måndag morgon.

[22.05.12 10:03]

Ferska tjuvane

KNARVIK: Fredag ettermiddag i 17-tida fekk politiet melding om at personar i ein utanlandskregistrert Volkswagen Caravelle forsøkte å stela ein tilhengar i Knarvik, som var lasta med byggjevarer.

[22.05.12 10:01]
Brukernavn 
Passord 

Ny stopp for Nappane-planar

Del | |
LINDÅS: Fylkesmannen i Hordaland har lagt ned motsegn og stoppar dermed på nytt planane for eit kjemepmessig feriesenter på Nappane.
Publisert 24.04.07 00:00
Endret 20.08.07 10:49
Planframlegget inneheld fleire gode prinsipp, men det bryt med nasjonal og regional arealpolitikk i strandsona, heiter det i ei pressemelding frå Fylkesmannen.
Bakgrunnen for framlegget om hyttebygging på Nappane er ein reguleringsplan frå 1990.
Fylkesmannen ser det som positivt at ein har forsøkt å miljørevidera planen, men resultatet er likevel ikkje godt nok. Planen tek ikkje tilstrekkeleg omsyn til dagens standard for kva som er tillate av inngrep i strandsona, mein er Fylkesmannen.
Det vert vist til at strandsona har nasjonal interesse, og i løpet av det siste tiåret er strandsonepolitikken strama kraftig inn. Dette er årsaka til at Fylkesmannen ikkje godtek planen slik han no ligg føre.
 

Tips andre

Skriv ut

Tips en venn




Næringslivet ser ­mørkare på framtida

Næringslivet ser ­mørkare på framtida

Skal ein tru på det siste næringsbarometeret for Hordaland, er optimismen hos næringslivet i Nordhordland i sterk tilbakegang.

    Byter papir med nettbrett

    Byter papir med nettbrett

    I løpet av året skal politikarane i Meland byta ut papirbunkar med nettbrett. Slik håpar ein å spara både tid og pengar.

      Tryggare med ny omsorgsteknologi

      Tryggare med ny omsorgsteknologi

      SEIM: – Det betyr alt for meg å få bu heime, seier Anna Haukås. Med sensorar rundt i ­bustaden kan ho kjenna seg tryggare heime.

        Trur Grieg ville likt seg

        Trur Grieg ville likt seg

        RADØY: – Grieg sine samlingar med lyriske stykke er som vitaminar me treng å høyra kvar dag.

          Mobilbruk lagar misnøye

          Mobilbruk lagar misnøye

          På Matre vil rektor skjerpa inn reglane for mobilbruk, noko som har skapt reaksjonar. Praksis rundt om på skulane er ulik.

            Verdsstjerne i mål for Hordabø-damene

            Verdsstjerne i mål for Hordabø-damene

            Cecilie Leganger har vunne det meste som handballkeeper. Fredag dekka ho målet for Hordabø sine fotballdamer.

              Siste kortnytt