Strilen / Sport / Finsk EM-siger før Nøttveit
Brukernavn 
Passord 
 
Finsk EM-siger før Nøttveit

Finsk EM-siger før Nøttveit

Ole Kristian Nøttveit kunne jubla for sigeren i EM-runden i Finland i helga. (Foto: Jan Kåre Rafoss/ERC24.com)

Publisert 12.07.10 16:36
Endret 13.07.10 12:39

Etter at 2010-sesongen i divisjon 2 starta med to andreplassar for Ole Kristian Nøttveit, i Portugal og Frankrike, har det vore litt stang ut. I Ungarn vart det ein tredjeplass, men i Sverige sist runde ville ikkje bilen i det heile i finalen. I Finland denne helga snudde det, og med ein førsteplass er Nøttveit med for fullt i samandraget.

– Det er gullet eg kjører for denne sesongen, seier Ole Kristian Nøttveit til Strilen.

For Nomaco Racing Team vart det ei topp helg. I tillegg til Nøttveit sin førsteplass fekk dei med seg ein andreplass i Divisjon 1, der med Ludvig Hunsbedt bak rattet.

Les meir i Strilen onsdag. (I veke 28, 29 og 30 kjem Strilen ut onsdag og laurdag)


Tips andre

Skriv ut

Tips en venn




Skodvin-klasse best i avislesing

Skodvin-klasse best i avislesing

Ingen andre sjuande­klassar var like flinke til å hugsa detaljar.

    Protesterer mot «tvilsam» ankring

    Protesterer mot «tvilsam» ankring

    MASFJORDEN: Dei siste månadene har det stadig lege båtar oppankra ved Haugsøytangen i Masfjorden. Det vil kommunestyret ha slutt på.

    Mar Christina, som hadde ein eksplosjon ombord ved kai i Sandfjord i fjor, er ein av båtane som skal ha ankra opp her. (Foto: Atle Møller, Sandefjord Blad)

      Går for rekorden

      Går for rekorden

      KNARVIK: Tysdag og torsdag i neste veke skal Knarvik-elevane samla inn pengar til Aserbajdsjan.

        – Tenk nytt, ikkje nedlegging!

        – Tenk nytt, ikkje nedlegging!

        Nytenking og spissing av tilbodet var rådet frå dei som skal bestemma. Støttegruppa vil like mykje ha eit breidt tilbod og nybygg ved Austrheim vidaregåande.

          «Folk ved fjorden» på kino i Oslo

          «Folk ved fjorden» på kino i Oslo

          Øyvind Sandberg sin siste dokumentarfilm opnar på to kinoar i hovudstaden denne helga.

            Skøyteis på Fossemyra

            Skøyteis på Fossemyra

            «Skøytebana» på Fossemyra opnar i kveld

              Siste kortnytt

              Eldre artikler